טיפול בכאבים באגן

הפיזיותרפיה תמיד מתרחשת באופן פרטני, הטיפול הוא רגיש ומקצועי.

בתחילה תתבצע הערכה יסודית, בראיון יהיו שאלות לגבי הכאב שלך אופיו ומשכו. כיצד הוא משפיע על אורח החיים. ההיסטוריה הרפואית שלך, תזונה ועוד. לאחר מכן תתבצע בדיקה גופנית שתכלול גם בדיקת יציבה, גב תחתון ,שרירי בטן ובדיקה פנימית.

לאחר הבדיקה תקבלי הסבר מפורט על תוצאות הבדיקה ועל אפשרויות הטיפול. זו הזדמנות טובה לשאול כל מה שעולה בדעתך כדי שתוכלי לקבל הבנה טובה יותר של אופי הבעיה ואופן הטיפול בה.

מטרת הטיפול הפיזיותרפי היא להפחית את הכאב כדי לחזור ולתפקד בצורה נורמלית.

הפיזיותרפיה מתמקדת בד"כ בשרירי רצפת האגן, זיהוי שלהם, לימוד כיצד לכווץ אותם וגם כיצד לשלוט בשחרור שלהם. היכולת להרפות את רצפת האגן היא פעמים רבות המפתח לשבירת מעגל הכאב , שבו כאב גורם להתכווצות שרירים שגורמת לכאב שגורם שוב להתכווצות וחוזר חלילה.

ביופידבק הוא כלי שימושי מאוד להעלאת המודעות לתיפקוד רצפת האגן, בעזרת אלקטרודות המונחות בעדינות, תוכלי לראות על גבי צג המחשב את פעילות שרירי רצפת האגן שלך ולהפוך את השליטה בהם למודעת.

כאשר ישנו כאב כרוני, לעיתים קרובות נוצר שינוי באופן בו מעבירים העצבים מסרים אל המוח, השינוי יכול להתבטא ברגישות יתר, כאשר כל האותות העצביים מהאיזור נתפסים במוח כאותות כאב. בפיזיותרפיה נעשה שימוש בטכניקות של דסנסיטיזציה  ז"א הפחתת הרגישות כדי שהעצבים יחזרו שוב להעביר מידע בצורה תקינה.

גם השרירים שהיו מכווצים תקופה ארוכה עלולים להתקצר ולהיות תחת מתח. לכן בפיזיותרפיה של רצפת האגן נשתמש בטכניקות טיפול שונות כדי לשפר את גמישותם ואת גמישות הרקמות הסמוכות להם,

במהלך הטיפול כמובן שתקבלי את מלוא התמיכה וגם את ההדרכה המתאימה כדי שתוכלי להמשיך ולתרגל גם בבית ולהשיג תוצאות משביעות רצון.