לקראת הלידה

חשוב לקרוא הרבה בנושא כדי לדעת פחות או יותר לקראת מה הולכים. אומנם כל תוכנית צפויה לשינויים אך כדאי לדוג' לדעת מהי המדיניות בבית החולים אליו אנו מתכוונות להגיע ולברר עם עצמנו ועם הצוות מהי מידת התמיכה אותה נבקש.

אני באופן אישי ממליצה לכל אישה להתעניין בנושא לידה טבעית,  לא מדובר על לידה ביתית דווקא או ללדת בינות דולפינים מקפצים, אלא על מה שאנחנו בתור נשים יכולות לעשות כדי לעזור לגוף שלנו להתמודד עם הלידה ולא רק לסמוך על הצוות הרפואי שיתן אפידורל ואנחנו נסיר מעצמנו אחריות במשך כל זמן הלידה.

ישנם דברים רבים שאנחנו יכולות לעשות החל מתירגול שרירי הבטן , הגב ורצפת האגן, לדעת כיצד להתמודד בצורה טובה יותר עם הצירים כאשר הם מופיעים, כמו שהזכרנו קודם איך להפחית כאבים וכמובן איזה תנוחה תהיה טובה ביותר עבורנו ללידה.

כמו שאנחנו דואגות כבר בתחילת חודש תשיעי לתיק לידה מוכן עם כל המסמכים, והנייר טואלט והקמיעות שכל הדודות נתנו לנו, כך אנו צריכות להיות גם מוכנות מבחינה גופנית וגם מבחינה נפשית  – להיות רגועות, מפני שלחץ בהחלט לא מוסיף לנו, לא לסובבים אותנו ובטוח שלא לעובר החמוד שנח בבטן שלנו ומחכה לצאת לאויר העולם ולפגוש את האמא שנשאה אותו בכזו מסירות ואהבה.

להמשך קריאה: